PRZEMIANY LUDZKIE CZ.I -ANIMAGIA


Bardzo interesującym tematem w Transmutacji jest Animagia, która w HP została omówiona bardzo pobieżnie. Animagia jest trudną i zaawansowaną magią, którą my teraz postaramy się bliżej się poznać. 

 

Animagia - to wyuczona umiejętność przemiany w zwierzę, które jednocześnie jest odwzorowaniem naszego charakteru. Ponadto postać Animaga w większości przypadków jest zgoda z postacią Patronusa.

 

Warunki, jakie należy spełnić, aby być Animagiem

Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić to ukończenie i zaliczenie kursu Animagii organizowanego przez Ministerstwo Magii. Po zdaniu egzaminu czarodziej otrzymuje wpis do rejestru Animagów. 

 

Co w sytuacji jak ktoś nie zda egzaminu? 

Najprościej mówiąc owy czarodziej nie otrzyma licencji , a tym samym przemiana zwierzę będzie łamaniem prawa czarodziejów. Jednakże ma on prawo przystąpić do ponownego egzaminu w kolejnym roku. 

 

Łamanie Prawa Czarodziejów a konsekwencje

Jak zapewne pamiętacie z HP - byli czarodzieje, którzy dokonywali przemian animazycyjnych,

a nie byli zarejestrowanymi Animagami. Jest to łamanie prawa czarodziejów i jest to surowo karane.

Gdy taki Animag zostałby przyłapany przez pracowników Ministerstwa Magii to grozi mu kara nawet do 3 lat pobytu w Azkabanie.

 

Przemiany w zwierzę

Jak już wspomniałam wcześniej czarodziej będący Animagiem potrafi przemienić się dane zwierzę, które jest odwzorowaniem jego cech charakteru i sposobu bycia, czyli jeśli z natury jesteśmy dzielni i odważni to możemy się spodziewać, iż jako Animag szybciej naszą postacią będzie lew, aniżeli szczur.

Ale czy oprócz tego możemy przemienić się każde znane nam zwierzę? Odpowiedź jest prosta i logiczna. Oczywiście, że nie! Czarodziej może przemienić się tylko i wyłącznie w zwierzę mugolskie.

Postać Animaga na pewno nie będzie magicznym stworzeniem, co spowodowane jest tym, iż zarówno czarodziej ma w sobie magię jak i magiczne stworzenie. Istnieje ryzyko łączenia magii zwierząt magicznych

z czarodziejami. Podsumowując w Animagii nie przemienimy się w trytona, hipogryfa, feniksa czy jednorożca.

 

Cechy dobrego Animaga

 • restrykcja kształtu - animag może przybrać postać zwierzęcą oddającą jego cechy osobowości
 • dowolność sytuacji - niezależnie od zaistniałych warunków zewnętrznych - animag potrafi dokonać natychmiastowej przemiany
 • zachowanie kontroli - animag zachowuje kontrolę nad swoim ciałem i nad formą zwierzęcą, odpiera zwierzęce instynkty i posiada ludzkie uczucia
 • zachowanie pamięci - animag po powrocie do ludzkiej postaci zachowuje wspomnienia z czasu,
  gdy był zwierzęciem
 • zachowanie osobowości - animag zachowują swoją osobowość w formie zwierzęcej,
  czyli np. agresywny człowiek w formie zwierzęcia również będzie agresywny
 • brak cierpienia - każda przemiana w animaga przebiega bezboleśnie
 • zdolność powrotu - animag w dowolnej chwili potrafi wrócić do ludzkiej postaci i nie sprawia mu to kłopotów

W sytuacji, gdy czarodziej nie spełnia którejś z zasad to nie otrzyma on licencji z Ministerstwa Magii!

 

Przemiany Animizacyjne - to wszelkie przemiany, które nie wymagają używania różdżki, ale oczywiście można jej używać do danych przemian. Wszystko zależy od umiejętności danego czarodzieja i jego predyspozycji.

 

Problemy Animizacyjne

 • Niepełna Animizacja - to przemienienie się w połowie w zwierzę. Największym problemem jest to,
  iż postać zwierzęca zazwyczaj ma inną budowę niż człowiek, więc przetransmutowane organy wewnętrzne nie są w stanie długo utrzymać przy życiu danego maga
 • Blokada Animizacyjna - to niemożność przemienienia się w postać ludzką, która spotykana jest zarówno przy animagach początkujących jak i tych bardziej doświadczonych
 • Animizacja Absolutna - to niemożność przemienienia się w postać ludzką, która towarzyszy zanikowi uczuciowości ludzkiej, spadkowi zdolności kontroli nad zachowaniem. Nieleczona może doprowadzić do przejęcia instynktów zwierzęcych. 

Problemy Animizacyjne są leczone na specjalnym oddziale w Szpitalu Św. Munga.

 

Tortura Transmutacji a Dysanimizacja

Tortura Transmutacji zwana także klątwą Transmutacji to sposób leczenia problemów Animizacyjnych. Uzdrowiciele używają do tego zaklęcia - Torverto Transmutative, która prowadzi do dysamizacji.

 

Leczenie a Klątwa

Ciężko wyobrazić sobie klątwę, która może leczyć, ale rzeczywiście tak jest. Tortura Transmutacji nie posiada takiej nazwy bez powodu, ponieważ dla osób, które są zmuszone poddać się leczeniu to będzie prawdziwa tortura. Owe leczenie jest bardzo bolesne, ponieważ ciało człowieka będzie stawiało ogromny opór przed wykonaniem przemiany. Można uznać, iż dana forma leczenia będzie praktycznie bezbolesna tylko wtedy kiedy czarodziej będzie wykazywał wolę przemiany. Należy także dodać, iż Tortura Transmutacyjna kiedyś używana była przez czarnoksiężników do znęcania się nad swoimi ofiarami.